Dostlar merhaba, bu yazımda sizlere İxtech ThinBook’larda format sonrası wifi’nin çalışmamasının çözümünü anlatacağım. (İxtech ThinBook wifi sorunu yaşayanlar bu yazımızda sorunuzun çözüleceğinden emin olabilirsiniz.) Bu anlatacağım çözüm sadece bir sürücünün yüklenmesiyle düzelecektir ve sadece win10 da çalışmaktadır. Diğer işletim sistemlerinde çalışmamaktadır. Tarafımca sadece win8.1’de denenmiştir ama çalışmamaktadır.

Bu arada aşağıda sizlere manuel olarak driver yükleme işlemini anlattım, Donanım kimliğinden bahsettim şididen wifi sorununuzu çözecek olan aygıt’ın donanım kimliğini buraya yazıyım. Aşağıyı okuduğunuzda driver yüklemeyi anlarsanız veya zaten biliyorsanız direkt bu donanım kimliğiyle wifi sorununuzu çözmüş olursunuz. ( ACPI\VEN_INT&DEV_33BD&REV_0002 )

1- Donanım Kimliğine Bakmayı Öğrenelim

 1. Mouse’u windows simgesinin üstüne getirin ve sağ tıklayın. (Başlat menüsünü açan simge)
 2. Açılacak bölümden “Aygıt Yöneticisi”ni bulun ve üstüne tıklayın.
 3. Siz yeni format atmış olduğunuz için açılan ekranda birsürü “Bilinmeyen Aygıt” yazacaktır, birincisine çift tıklayarak açılan ekranda “Ayıntılar” bölümüne gelin.
 4. Ayrıntılar kısmında “Özellik” yazan yerin altındaki “Aygıt Açıklaması” yazısının üstüne tıklayın.
 5. Tıkladıktan sonra bir menü açılacaktır ve açılan menüden 3. sıradaki “Donanım kimlikleri” yazısına tıklayın ve “Değer” yazısının altındaki kodlardan en üsttekinin üstüne sağ tıklayın ve o kodu kopyalayın.

2- İxtech ThinBook Wifi Sorunu Çözümü için Driver’ları Bulalım ve Yükleyelim

 1. Buraya tıklayın ve açılan sayfada ortadaki arama kısmına o kodu yapıştırın ve bul butonuna tıklayın.
 2. Daha sonrasında windows sürümünüzü seçin ve o sürücüyü indirin. Tabi indirme işlemini internet erişimi olan bir cihazda yapmalı ve İxtech ThinBook’un içine atmalısınız. O kod’u ise elinizle verdiğim sitedeki arama kısmına yazabilirsiniz.
 3. İndirdiğiniz dosyayı İxtech ThinBook bilgisayarınızın içine attıktan sonra zip’ten çıkarın ve masaüstüne taşıyın.
 4. Daha sonrasında Aygıt Yöneticisindeki donanım kimliğini aldığımız “Ayrıntılar”ın yanındaki “Sürücü” kısmına gelin ve “Sürücüyü Güncelleştir” in üstüne basın.
 5. Sürücüleri Güncelleştir menüsü karşınıza çıkacaktır. O menüde ikinci sırada yer alan “Bilgisayarımdaki sürücülere göz at” a tıklayın ve daha yeni indirdiğiniz dosyayı “Gözat…” butonuna tıklayarak seçin.
 6. Geriye kalan ileri butonuna tıklamak ve sürücüyü yüklemek olacaktır.

Bu işlemi yanında ünlem işareti bulunan bütün sürücülere yapın ve wifi’ın sorunsuz çalıştığını göreceksiniz. Böylece İxtech ThinBook Wifi Sorunu çözülecektir. Eğer takıldığınız olursa yorumlar kısmında takıldığınız yeri anlatırsanız size yardımcı olabilirim. Hepinize iyi günler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

İyi İyi
21
İyi
Kötü Kötü
0
Kötü
Blue Bird
Merhaba, ben Bluebird sizlere elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve içerik sağlamaya çalışacağım. Eğer benden bir isteğiniz varsa iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz